Хебър (Пазарджик) изравни финалната серия в Efbet Супер Волей, след като

...

Мощен Хебър разби Нефтохимик, резултатът е 2:2

Хебър (Пазарджик) изравни финалната серия в Efbet Супер Волей, откакто записа втора победа над Нефтохимик 2010 (Бургас), заяви формалният уебсайт на Българската федерация по волейбол. Воденият от Камило Плачи отбор надигра противника с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22)   в четвъртата среща, изиграна в зала " Васил Левски " в Пазарджик. Така серията още веднъж се реалокира в Бургас, където ще се изиграе решителният пети дуел на 2 май от 18,30 часа.

Двамата треньори дадоха късмет за изява на по-голямата част от състезателите си.

Стартов сформира:

Хебър: Якопо Масари, Добромир Димитров, Виктор Йосифов, Николай Николов, Тодор Алексиев, Джулио Саби, Теодор Салпаров - либеро (Петър Каракашев, Илия Петков, Пламен Шекерджиев);

Нефтохимик: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Иван Станев, Матей Михайлович, Красимир Георгиев, Аксел Трухчев, Симеон Добрев - либеро, Ивайло Лалов (Петър Бъчваров, Мариян Наков, Тодор Димитров, Любослав Телкийски).

Категоричност, постоянни изяви и добра успеваемост на множеството детайли. Това демонстрираха волейболистите на Хебър в четвъртия си дуел против Нефтохимик.

Окрилени от успеха в петгеймовия трилър в мач №3, в този конфликт те бяха безупречни на собствен терен. Домакините имаха водеща роля от самото начало и не дадоха никакви шансове на бургазлии за поврат.

Селекционерът Камило Плачи направи една промяна в стартовия състав, като заложи на Добромир Димитров на поста разпределител. Решението му бе повече от удачно, а плеймейкърът изцяло оправда упованията му. След отличното му включване за триумфа в третия мач, в тази среща Добри Димитров още веднъж даде тонус на своите съотборници и ги разигра оптимално още от началото. Сервисът на пазарджиклии потръгна, като тормозеше противниковото посрещане. Блокадата пък действаше на равнище, като се оказа непреодолима стена за бургазлии.

В третата част известно разпределяне на Хебър докара до тъждество, само че в решителните моменти " тигрите " не позволиха поврат. В последния си домашен мач на собствен терен Хебър бе безукорен и зарадва оптимално почитателите си.

Двата отбора потеглиха равностойно, след което домакините поведоха. Момчетата на Камило Плачи преобладаваха до 10:6, след което бургазлии понижиха дистанцията (9:10). Разликата още веднъж нарастна, след което в основните моменти гостите още веднъж се приближиха (20:21 и 21:22). Въпреки това пазарджиклии съумяха да излязат от обстановката и да завоюват гейма. Посрещането на " тигрите " бе по-добро от това на противника.

Възходящата линия на Хебър продължи във втората част, като домакините бяха много безапелационни, оставяйки съперника на 14 точки.

Играта потегли точка за точка в третия гейм, след осмата точка обаче състезателите на пазарджишкия отбор се активизираха и дръпнаха. В основните моменти (15:21) обаче бургазлии набраха инерция и застанаха на точка, след което и изравниха (21:21). Домакините поведоха още веднъж и записаха успеха след 25:22 и крайното 3:0.
Източник: novsport.com